Колектив мажореток “Альфа”

Оркестр грає марш, відбиваючи ритм 126 ударів на хвилину, а симпатичні дівчата у коротких спідницях та високих чобітках бадьоро крокують та підкидають вгору жезли. Це не Франція минулого століття, таке можна побачити у Хмельницькому.

Мажоретки пішли від тамбур-мажорів. Це керівники військових оркестрів (з французької тамбур – барабан, мажор – старший). Виникли вони у Франції, тому і називаються на французький манер. Такі оркестри на чолі з тамбур-мажором, жезл якого виконував роль диригентської палички, йшли перед армією, задавали ритм та піднімали бойовий дух армії.

На початку ХХ століття виникли перші мажоретки. Спочатку вони, як і тамбур-мажори, диригували барабанщиками. Але з часом жонглювання паличками стало їх основним заняттям. В такому вигляді мажоретки дійшли до наших днів. Зараз серед мажореток проводяться різноманітні змагання, зокрема чемпіонати Європи.

Мажоретки або маржореткі  – дівчата у військовій або подібній формі, учасниці парадів.
Найбільш часто це дівчата у коротких спідницях, в костюмі, що нагадує військову форму з галунами і прикрасами, в чобітках. Мажоретки носять на голові ківер з страусиним пір’ям, в руках жезли або барабани. Вони зазвичай йдуть з військовим оркестром і відбивають ритм.

Кілька останніх місяців усі урочистості у нашому місті, в тому числі святкову кавалькаду до Дня міста, парад Дідів Морозів та інші відкривають мажоретки. Це симпатичні дівчата у гарних костюмах, які крокують під марші та виконують різноманітні трюки із батонами (палички з наконечниками з двох сторін). На чолі – тамбур-мажор, який ніби диригент, керує ходою. А глядачі, підкорені бравурним настроєм крокуючих мажореток, нестримно аплодують.

Колектив мажореток «Альфа» у Хмельницькому виник при муніципальному духовому оркестрі.

В 2010 р. колектив мажореток “Альфа” Хмельницького муніципального духового оркестру (художній керівник – Олександр Мильніков) побував з польського міста Рибнік, де 17-20 червня брав участь в ХІХ міжнародному фестивалі-конкурсі оркестрових колективів “Золота ліра”.

Учасниками конкурсу, який проходить під патронатом Міністерства культури Польщі і є досить відомим в Європі, були оркестрові колективи з Німеччини, Франції, Ірландії, Литви, Словакії, Греції, Венгрії, України та Польщі. Загалом понад 500 учасників: 19 оркестрів та 16 колективів мажореток.

Колектив мажореток “Альфа” вирізнявся серед інших учасників гарними постановками номерів, яскравими костюмами та різноманітними танцювальними композиціями.

За підсумками фестивалю-конкурсу колектив мажореток “Альфа” отримав диплом за друге місце та запрошення взяти участь у такому фестивалі наступного року.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s