“Подолянчик”

Лауреат всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів, зразковий художній колектив України ансамбль танцю “Подолянчик” засновано 47 років тому. З гуртка в 16 хлопчиків, яким він був у вересні 1964 року, він згодом переріс у велику дружну сім’ю в 300 з лишком дітей віком від 6 до 17 років, котрі у вільний від шкільних уроків час навчаються запальному мистецтву танцю-хореографії. Рідна домівка гурту – подільське місто Хмельницький. Звідси і назва гурту “Подолянчик”. Так в старовину на Поділлі називали веселих, спритних, задерикуватих хлопчиків. Кажуть, що такий характер у наших юних танцюристів і у ансамбля в цілому.

Біля витоків цього творчого колективу стояв свого часу , а саме 47 років тому, заслужений учитель і головний балетмейстер-постановник України – Юрій Іванович Гуреєв.  Його соратники Жанна, Лариса та Іван Гуреїви, Оксана Підлуцька, Ірина Буднецька, Роман Потапов, Наталя Гапченко, Елеонора П’яних, Ніна Андреєва пройшли велику школу колективу.  Після смерті Юрія Івановича з 2008 року його справу продовжує син Іван колектив  “Подолянчик” вшановує пам’ять  людини з великої літери,  пам’ять  справжнього патріота України, світлу  пам’ять свого Маестро…

Репертуар колективу нараховує понад 100 номерів і створений на основі фольклорного матеріалу України і подільського краю зокрема. Майже всі танці ансамблю сюжетні і складають тематичні програми “Ми з України!”, “Хмельницька моя золота сторона”, “Красо України Подолля”, “Любіть Україну!”, “Ми – України прекрасної діти!”, “Ой дитинство наше – крила соколині!”, “Святковий калейдоскоп” та інші. Мабудь тому ще у 1973 році зарубіжна преса назвала ансамбль “театром танцю”.

Концертні гурти ансамблю складом від 20 до 100 осіб з великим успіхом показували своє мистецтво у Києві, Севастополі, Харкові, Львові, Одесі, Чернівцях, Івано-Франківську, Ужгороді, Рівному, Тернополі, а також у Москві, Санкт-Петербурзі, Мінську, Кішеневі, в містах і селах Болгарії, Польщі, Югославії, і Прибалтики, де “Подолянчик” завоював високу оцінку художнього колективу міжнародного класу з оригінальним самобутнім репертуаром і високою професійною майстерністю.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s