Хмельницький симфонічний оркестр

Хмельницький академічний обласний симфонічний оркестр – один з молодих музичних колективів України, який було створено 2001 року.

До його складу увійшли досвідчені музиканти та обдарована молодь – випускники вищих мистецьких учбових закладів. Директор Віктор Пасєка, художній керівник і головний диригент, заслужений діяч мистецтв України Сергій Леонов, диригент Сергій Рабійчук.

З перших кроків своєї концертної та просвітницької діяльності оркестр завоював серця чисельної армії вдячних слухачів, став популярною та глибоко шанованою мистецькою організацією в місті, області та за її межами. Ансамблева злагодженість, збалансоване звучання по групах, благородне тембральне забарвлення – ось неповний перелік усіх гідних якостей, які притаманні звучанню Хмельницького академічного симфонічною оркестру і ставлять його на належне місце серед творчих колективів України. Репертуарна політика сформована таким чином, що являє собою величезне нашарування жанрів, стилів, напрямків та течій. Адже на концертах колективу можна почути одвічні цінності – невмирущі твори вітчизняних та зарубіжних композиторів, що являють світову скарбницю, а також, мало відомі твори авторів ,які нині спрямовують сучасну мистецьку думку у відповідному історичному напрямку. Щоразу підіймаючи планку вимог до себе, оркестранти намагаються якнайповніше розкрити приховані красоти та таємниці вже широко відомої та популярної музики, тим самим занурюють публіку у світ емоцій, почуттів.

Колектив тричі звітував в місті Києві, мав гастролі по Україні, двічі виступав в Італії. В грудні 2010 року Міністерством культури і туризму України, враховуючи творчі здобутки та вагомий внесок у розвиток національного музичного мистецтва, Хмельницькому обласному симфонічному оркестру надано статус академічний.

Симфонічний оркестр за неповні п’ятнадцять років відіграв у Хмельницькій філармонії сім сезонів, співпрацюючи зі світовими виконавцями класики. Від самого народження оркестру з ним працює головний диригент і художній керівник Сергій Леонов. Після нового нового року симфонічний оркестр візьме участь  у муніципальному балу. Взимку планує запросити  талановитого київського диригента Національної філармонії Миколу Дядюру. А також поставити на сцені музичний твір Свірідова „Заметіль”; сюїту (музичний твір) з „Лускунчика”, котра буде вперше представлена на хмельницькій сцені разом з балетом Київськогохореографічного училища.

З нагоди 10-ої річниці утворення Хмельницького академічного обласного симфонічного оркестру в місті були організовані юбілейні концерти, де і побували учні нашої школи.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s